Rīgas Fotomēnesis” aizsāk tradīciju reizi divos gados rīkot foto mākslas festivālu Rīgā.

Pirmais „Rīgas Fotomēnesis” notika 2014. gada maijā “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” ietvaros. Tā daudzveidīgā programma – izstādes, mākslinieku prezentācijas, sarunas, diskusijas, konkurss, pašizdošanas nedēļa, projekts pilsētvidē un citas aktivitātes dos iespēju izpaust un apzināt mūsdienu fotogrāfijas aktualitātes ne tikai profesionāliem fotogrāfiem / māksliniekiem, bet uzrunās un iesaistīs visplašākos sabiedrības slāņus.

2014. gada festivāla tematisko centru iezīmēja starptautiskā foto izstāde „Viewfinders. Baltijas un Ziemeļvalstu laikmetīgā fotogrāfija / Contemporary Baltic and Nordic  photography”, kas fokusējās uz cilvēku sevis meklējumiem šodienas urbānajā telpā - mijiedarbību starp privāto un publisko, lokālo un globālo, mentālo un fizisko. Vienlaikus izstādē tika izvirzītas jaunās fotogrāfijas tendences un meklēti ceļi tradicionālo robežu pārvarēšanai.

„Rīgas Fotomēneša 2014” programma aizsākās jau 2013. gadā ar pasaulē atzītu fotogrāfu personālizstādēm – Ziemeļu Ministru padomes birojs septembrī / oktobrī rīkoja zviedru fotogrāfa Andersa Petersena un dāņu fotogrāfa Jakoba Aue Sobola izstādes Rīgā. Šai kontekstā „Rīgas Fotomēneša” darba grupa rīkoja diskusiju par mūsdienu fotogrāfiju.

Tāpat neierobežotam foto profesionāļu un amatieru lokam tika organizēts fotogrāfiju konkurss „iRiga”. Labākie no gada garumā iesūtītajiem darbiem tika eksponēti kopējā izstādē t/c Galerija Centrs.

2014. gada festivālu organizēja biedrība „Rīgas fotomēnesis” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga2014“, Ziemeļu Ministru padomi, „Foto Kvartālu‘‘, Borisa un Ināras Teterevu fondu, Dānijas Kultūras institūtu, Latvijas Mākslinieku savienību, ISSP, kā arī ar citām institūcijām.