08.05.2014 - 05.06.2014

Izstāde „Viewfinders. Laikmetīgā Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfija”

 

Norises datums: 08.05.2014 - 05.06.2014
Norises laiks O. - Sv.: 11.00 - 18.00, Pr.: slēgts
Norises vieta: Rīgas Mākslas telpa, Kungu 3
Mājas lapa: http://www.rigaphotomonth.com
Ieejas maksa: pieaugušie - EUR 3.00, studenti, skolēni, pensionāri - EUR 1.50

Izstāde, kurā piedalās mākslinieki no Baltijas un Ziemeļvalstīm, fokusējas uz cilvēku sevis meklējumiem šodienas telpā – mijiedarbību starp privāto un publisko, lokālo un globālo, mentālo un fizisko.

Mūsdienu ekonomikas nemitīgā pieauguma, urbanizācijas un globalizācijas process arvien vairāk rada nepieciešamību pēc sevis apzināšanās, līdzsvara un atgriešanās pie pamatvērtībām. Aktualizējas arī privātas telpas nozīme.

Mēs un šodienas telpa – vieta. Kas mēs esam un kā sevi redzam šodienas telpā? Kā veidojas mūsu mijiedarbība ar vietu, ko sauc par šodienu?

Vienlaikus izstādē tiks izvirzītas šodienas fotogrāfijas kā mākslas prakses tendences, jo mūsdienu tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu. Šodien fotogrāfija ir visur, un visi to lieto. Klasiskajam fotogrāfijas kā estētiska un dokumentējoša attēla uzstādījumam pievienojusies virkne citu priekšstatu, kas rada nepieciešamību apzināt jaunu saturu. 

Izstādē piedalās autori: Tobiass Feldts un Klāra Kelstrēma (Thobias Fäldt& Klara Källström, Zviedrija), Sāra Bjarlanda (Sara Bjarland, Somija), Ieva Epnere (Latvija), Ivars Grāvlejs (Latvija), Marge Monko (Igaunija), Pauls Kuimets (Paul Kuimet, Igaunija), Astrida Kruse Jensena (Astrid Kruse Jensen, Dānja), Marija Šovolda (Marie Sjøvold, Norvēģija), Pjeturs Tomsens (Pétur Thomsen, Islande), Mindaugas Ažušilis (Lietuva), Indre Šerpitite (Indre Šerpytyte (Lietuva), Sāra Geratsa (Sarah Gerats, Norvēģija), Joahims Fleinerts (Joachim Fleinert, Dānija), Larss Tunbjorks (Lars Tunbjörk, Zviedrija)

Kuratore Inga Brūvere (Latvija)
Organizē biedrība „Rīgas fotomēnesis”

Atpakaļ