7. maijs - 4. jūnijs

Jana Grarupa (Jan Grarup, Dānija) personālizstāde „SOMĀLIJA. Karā un badā. Iesprostoti

 

Norises datums: 7. maijs - 4. jūnijs
Norises laiks Pr. - Sv.: 10.00 - 18.00
Norises vieta: Latvijas Kara muzejs, Smilšu 20
Mājas lapa: http://jangrarup.photoshelter.com
Ieejas maksa: bezmaksas

Dāņu fotogrāfs Jans Grarups (1968) ir pazīstams ar reportāžām no karadarbības zonām, no bada, slimību un reliģisku vai nacionālu aizspriedumu nomocītajām Āfrikas valstīm. Šīs izstādes centrā ir Somālija un tās iedzīvotāji, kuri kara šausmās dzīvo jau vairāk kā 20 gadu. Ilgstošais sausums, kas valsti ir pārņēmis pēdējos gadus, somāliešu dzīvi padara vēl neciešamāku. Izstāde stāsta par cilvēkiem, kas ir iesprostoti starp karu, trūkumu un izmisumu. Tomēr pats autors atzīst, ka Somālijas iedzīvotāji ir visbrīnišķīgākie, lieliskākie cilvēki, kādus viņš jebkad ir saticis, un, par spīti visam, viņi nav zaudējuši cerību uz labāku dzīvi.

Fotožurnālists Jans Grarups savas karjeras laikā veidojis reportāžas no Persijas līča kara, Sarajevas aplenkuma un Ruandas genocīda. Grarupa darbi atspoguļo viņa ticību fotožurnālistikai kā liecībai un pārmaiņu instrumentam – viņš cenšas dot balsi cilvēkiem, kuriem tā atņemta.

Fotogrāfs ir saņēmis neskaitāmas nozīmīgas fotogrāfijas balvas, viņa darbību novērtējušas arī cilvēktiesību organizācijas.

Organizē Dānijas Kultūras institūts

Atpakaļ